Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У Рівненському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі відбувся майстер-клас для студентів РІ КУП КУП НАНУ

10 Листопада, 2017
    6 листопада 2017 року студенти третього  курсу Рівненського інституту права КУП НАНУ з доцентом Г.В. Денісовою відвідали Рівненський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр, де їм був проведений майстер-клас «Тактика використання спеціальних знань в кримінальному судочинстві. Проведення і призначення судових експертиз».
    Заняття відкрив заступник директора НДЕКЦ Олег Григорович Гайдук. У своєму виступі він відзначив, що Рівненський НДЕКЦ підпорядкований Міністерству внутрішніх справ України, відповідно експертні дослідження також проводять експертні установи Міністерства оборони, Служби безпеки України.
Далі студентів запросили в сектор  вибухо-технічних досліджень. Провідний спеціаліст сектору В.В. Алексійчук ознайомив присутніх з найбільш популярними видами вибухових предметів, зібраних в колекцію, а саме: ручними гранатами РГД та Ф-1; авіаційними бомбами; мінометними бомбами; зразками снарядів до гармат різного калібру, корабельними мінами, які прикріплюються до днища кораблів (вагою до 50 кг). Доповідач звернув увагу студентів на  вибухові пристрої колекції в завуальованій формі (авторучки, мильниці тощо). При цьому також були озвучені правила поводження з вибухонебезпечними предметами та особливості призначення і проведення такого виду експертних досліджень. Під час майстер-класу студентам було представлено обладнання лабораторії вибухо-технічних досліджень, де проводяться криміналістичні дослідження, зокрема: захисний бронежилет з металевими пластинами, шолом, мікроскоп з підсвіткою, лупа для дослідження мікрочастинок вибухових речовин.
    Про можливості дактилоскопічної експертизи розповіла завідувач сектором дактилоскопічних досліджень В.П. Юзик, яка висвітлила класифікацію папілярних візерунків пальців людини, продемонструвала етапи виявлення, фіксації, а також вилучення та дослідження слідів пальців рук людини. Студентів також ознайомили з базою даних дактокарт осіб, які вчинили кримінальні правопорушення.
Також студентам було продемонстровано криміналістичну колекцію найпоширеніших видів холодної та вогнепальної зброї. Розкрила їх технічні характеристики завідувач сектором дослідження зброї А.І. Бордюк. Вона  також озвучила можливості судово-балістичної експертизи, розкрила особливості огляду холодної зброї та слідів її застосування, охарактеризувала тактику та етапи проведення експертизи холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів.
    Завідувач сектору трасологічних досліджень О.В Шадура детально розкрив можливості трасологічної експертизи і прийоми виявлення, фіксації та вилучення слідів ніг і взуття людини, транспортних засобів, знарядь злому та інструментів.

gru1s.jpg

gru2s.jpg


    Таким чином, студенти  на практиці ознайомилися з низкою об’єктів судових експертиз, особливостями їх проведення, тактикою використання спеціальних знань в кримінальному судочинстві та методикою експертного дослідження.

Доцент кафедри спеціальних
галузевих дисциплін Рівненського
інституту Київського університету права
НАН України
Кандидат юридичних наук, доцент                                       Г.В. Денісова