Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІВНОМУ ВІДБУВСЯ НЕТВОРКІНГ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

24 Березня, 2023

   21 березня 2023 року у Рівному відбувся нетворкінг для внутрішньо переміщених осіб “Працюємо заради Перемоги!”. Організаторами стали ГО “Мережа громадських організацій підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні” в партнерстві з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні (https://www.facebook.com/FESUkraine/ ) , за підтримки ГО “Всеукраїнське об’єднання переселенців”, Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості та Рівненського інституту Київського університету права НАН України.

58.jpg

50.jpg

56.jpg

   Метою заходів, що проходять в рамках соціального проєкту “Працюємо заради Перемоги!”, є підтримка вимушено переміщених осіб, які залишили свою домівку через активні бойові дії у регіонах та виїхали у Рівненську область.
   Під час нетворкінгу учасники та учасниці отримали вичерпну інформацію щодо ринку праці в області, наявних можливостей для навчання та перепрофілювання. Зокрема, вони дізналися нововведення, анонсоване службою зайнятості: для осіб старше 45 років, які втратили роботу і не стоять на обліку в центрі зайнятості, є можливість отримати ваучер на навчання, щоб потім мати змогу працевлаштуватися (більше — https://www.dcz.gov.ua/…/informaciya-dlya-osib-vikom… ). Також ті присутні ВПО, у яких була потреба проконсультуватися з експертами, змогли це зробити: щодо охорони праці, особливостей звільнення з підприємства, яке зараз знаходиться на тимчасово окупованій території, можливості для навчання пенсіонерів, оформлення спадщини, що залишається на окупованій території, можливостей щодо відшкодування збитків внаслідок обстрілу й руйнації житла чи власного підприємства та ін.

 53.jpg
57.jpg

55.jpg

   Крім того, учасникам та учасницям було презентовано перелік можливостей для залучення грантових коштів на розвиток власної справи. Передусім, ця тема стала цікавою для активних ВПО, які мають на меті реалізувати свій проєкт та залучити грантове фінансування на його втілення. Зокрема, у Рівному у квітні стартує онлайн-тренінг “Управління проєктами”, в рамках якого учасники зможуть пройти навчальний курс проєктного менеджменту та написати власний проєкт як результат навчання і подати його на актуальний грантовий конкурс.
   Щиро дякуємо всім учасникам за зустріч! А також — спікерам заходу за надзвичайно корисну інформацію для ВПО: Світлані Яцюк, керівниці відділу рекрутингу Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості; Марині Павлюченко, голові громадської організації “Всеукраїнське об’єднання переселенців”; Олені Нечеснюк, юристу БФ “Право на захист”; Ользі Мельник, регіональному координатору організації “БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” у Рівненській області; Олені Шеруді, представниці Української Гельсінської спілки з прав людини у Рівному; Юрію Савчуку, головному державному інспектору відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Рівненській області; Віктору Ткачуку, завідувачу кафедри загальнотеоретичних правових і гуманітарних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України; Олександру Гладунову, бізнес-тренеру, керівнику аналітичної групи Strategico, а також — всім працівникам Рівненського інституту Київського університету права НАН України, які були залучені до організації нетворкінгу.