Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

В КУП НАНУ пройшов круглий стіл на тему: «Юрист – шляхи успішної кар’єри»

23 Травня, 2022

Основною метою круглого столу стало надання молодим людям, незалежно від матеріальних можливостей та сімейних обставин, розширене знання про світ професій та шукати своє місце у ньому.

Головним завданням круглого столу було створення функціональної платформи для обговорення нових викликів сучасності у вирішенні питань, пов’язаних з професійним самовизначенням учнівської молоді, в тому числі і зумовлених актуальними змінами в житті країни, обмін досвідом між науковцями та юристами практиками. 

У ході дискусії обговорено сильні та слабкі сторони професії потреби та шляхи покращення професійної роботи молодих спеціалістів. 

Професія юриста: як часто люди не витримують та йдуть з професії? 

Якщо ви «заблукали» в пошуках свого покликання, зверніть увагу, наскільки потрібною і популярною залишається в усі часи професія «юрист».

Плюси і мінуси її не так очевидні, як здається на перший погляд. Намагатимемося докладно розглянути їх в даному заході наголосив к.ю.н., завідувач кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України – Олександр Іванович Савка

Професія юриста базується на двох основах справедливості: нікому не шкодити і приносити користь суспільству, а проведення науково-комунікативних заходів для майбутніх юристів є надзвичайно важливим.

У сучасних умовах розбудови правової держави становлення майбутнього юриста залежить від таких чинників, як рівень викладання у закладі вищої освіти, самостійна робота здобувача-правника, практичне навчання та стажування за юридичною спеціальністю – на цьому наголосила к.ю.н., викладач кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України – Наталія Олександрівна Веселовська

Гість заходу заслужений юрист України, керуючий партнер ЮК «Амбер»  Семен Григорович Ханін розповів про всі аспекти професійної діяльності сучасного юриста. Поділився практичним досвідом професійної діяльності, секретами успішної кар’єри. 

У ході обговорення виступу гостя учасниками круглого столу було сформовано образ майбутнього юриста та визначено якими якостями він має володіти і це, насамперед: справедливість, ерудованість, гуманність, комунікабельність, пунктуальність, відповідальність.

Юрист – це професіонал, який стоїть на сторожі закону. Відмінно розбираючись в правовій документації, він захищає інтереси громадян, які звернулися до нього за допомогою. Звичайно, так звучить тільки саме загальне визначення.

Юристи, що працюють в міністерствах і відомствах, займаються нормотворчою діяльністю, тобто безпосередньо «складають», розробляють формулювання законів, постанов, наказів. Також вони редагують і переглядають зміст правової документації.

Юристи високого класу працюють в суді, прокуратурі, поліції, що наглядають органах, також в податковій і митній службах. Вони захищають громадський порядок, попереджають і розслідують правопорушення.

Здобувачі та інші гості, які приймали участь в обговоренні виступів цікавилися наступними запитаннями: плюси й мінуси професії юриста; як швидко можна влаштуватися юристом без досвіду роботи; які знання та навички потрібно набувати самостійно для оволодіння майбутньою професією; знання з яких навчальних дисциплін стануть у нагоді при влаштуванні на роботу; як часто буває перенавантаження у юристів, тощо.

За підсумками проведення круглого столу учасники дійшли висновку, що професія юриста залишається дуже важливою та затребуваною, як у минулому, так і у теперішній час.

Прес-Центр КУП НАНУ