Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

В Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл

17 Червня, 2021

   З нагоди відзначення 25 річниці з дня прийняття Конституції України в Рівненському інституті Київського університету права НАН України відбувся круглий стіл на тему «Право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди: проблемні аспекти реалізації ст. 50 Конституції України».
Захід розпочався з вступного слова директора Рівненського інституту КУП НАН України Якимчука В.Л., який окреслив основні проблеми з охорони довкілля, навів приклади найбільш поширених порушень природоохоронних норм людьми та підприємствами, вказав на необхідність підвищення рівня культури відпочинку, екологічної свідомості як фізичних осіб, так і керівників юридичних осіб.

dsc_0346.jpg

 dsc_0347.jpg
dsc_0348.jpg

   За ініціативою завідувача кафедри спеціальних юридичних дисциплін Якимчук О.О. основним доповідачем на захід був запрошений Берташ Борис Миколайович – кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Рівненського державного гуманітарного університету, голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського товариства охорони природи.
   Борис Миколайович розпочав виступ з висвітлення норм Конституції України, які належать до різних інститутів екологічного права України, та характеристики нормативно-правової бази зазначеної галузі права загалом. Окрема увага доповідачем була зосередження на аналізі режиму охорони різних об’єктів природно-заповідного фонду. Жвава дискусія між учасниками круглого столу велася щодо способів виявлення порушників екологічного законодавства, механізмів нарахування завданої шкоди та її стягнення.
   Берташ Б.М. розповів про успішну реалізацію проєкту «Розвиток екологічного туризму на території водно-болотних угідь заплави річки Збитинка (Рівненська область, Україна)» на території національного природного парку «Дермансько-Острозький» громадською організацією «Рівненська обласна організація Всеукраїнського товариства охорони природи» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
   Відтак, жоден з учасників круглого столу не залишився байдужим до проблематики заходу. Під час підбиття підсумків всі учасники круглого столу дійшли до висновку про необхідність дотримання конституційних норм на практиці та посилення відповідальності за вчинені порушення права на безпечне для життя і здоров’я довкілля, запровадження дієвих механізмів попередження шкідливого антропологічного впливу на навколишнє середовище.