ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ, ПРИУРОЧЕНА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ РІДНОЇ МОВИ

21 Лютого, 2023

Зважаючи на непрості обставини, що склалися в Україні, лекція проходила у форматі online і зібрала усіх, кому небайдужа доля рідної мови.
   Лектор старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Ірина Смолій зосередила увагу присутніх на непростих проблемах, пов’язаних з історією становлення української мови, мовним законодавством в Україні, специфікою формування українських правописних норм.

22.jpg

24.jpg

Особливий акцент було поставлено на потребі вивчення та трансформації у мовний контекст України європейського досвіду мовного регулювання, який реалізується через державну мовну політику. Лектор розлого прокоментувала світовий досвід наукової рефлексії мовної політики та проаналізувала здобутки мовного регулювання у країнах-членах ЄС. Було підкреслено, що в умовах потужних інтеграційних та глобалізаційних процесів роль мовної політики значно зростає, а проаналізований досвід дозволяє  говорити про необхідність запровадження міжнародних стандартів захисту мов. Нині правовий статус української мови забезпечується конституційним законодавством України і значною мірою залежить від сучасної мовної освіти.

25.jpg

Лекція супроводжувалася яскравими презентаціями та виступами студентів 2 курсу: Дарії Купчинської, Анни Авдимирець, Неоніли Костюк, Валерія Сидоренка. Були також озвучені вислови відомих письменників, вчених, філософів, творців та захисників української мови.