Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

З нагоди відзначення Дня працівників прокуратури студенти 1 курсу РІ КУП НАНУ відвідали музеї Рівненської обласної прокуратури

5 Грудня, 2022

   З нагоди відзначення Дня працівників прокуратури студенти 1 курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України, к.і.н., доцент, завідувач кафедри Якимчук О.О. та старший викладач Смолій І.П.  отримали можливість особисто привітати з професійним святом представників цієї професії, відвідавши 2 грудня 2022 р. Рівненську обласну прокуратуру.

_viber_2022-12-02_14-55-02-283.jpg

 
 
 
_viber_2022-12-02_14-55-03-093.jpg

 
 
 
_viber_2022-12-02_14-55-01-933.jpg

 

   Голова ради ветеранів прокуратури Рівненської області Коташевський Олександр Васильович провів екскурсію у музеї прокуратури. Він розповів про розвиток прокуратури на Рівненщині у різні історичні періоди: починаючи з часу входження краю до складу Російської імперії, Української Народної Республіки, Української держави гетьманату, УНР Директорії , УРСР, під час німецької окупації та становлення і реформування у незалежній Україні.
   Студенти та викладачі ознайомилися з експонатами музею: криміналістичною та іншою технікою (яку використовували працівники прокуратури під час огляду місця події та при роботі у кабінеті), вмістом «валізи слідчого», речовими доказами в окремих кримінальних провадженнях, форменим одягом працівників прокуратури різних етапів існування прокуратури, грошовими знаками, які перебували в обігу у минулому на теренах Рівненщини. Студенти та викладачі «відвідали» кабінет слідчого періоду УРСР, облаштований у музеї.

_viber_2022-12-02_14-56-02-383.jpg


   Олександр Васильович зупинив увагу відвідувачів музею не лише на професійних досягненнях та щоденній роботі працівників прокуратури, але і на їх літературному доробку (як юридичного, так і художнього змісту) і спортивних досягненнях (адже у музеї зберігається безліч кубків за посідання призових місць у спортивних змаганнях, учасниками яких були працівники прокуратури).
   Олександр Васильович розповів про власний досвід роботи в прокуратурі, відповів на безліч запитань учасників зустрічі. Студенти дійшли до одностайної думки щодо недоречності скасування форменого одягу для працівників прокуратури як одного з елементів, який демонструє статус представника держави та корегує поведінку і працівника даного органу, і його співрозмовників. Жваве обговорення відбулося щодо доречності скасування смертної кари в Україні, оскільки принцип гуманізації законодавства конкурує з принципом відповідності міри порання тяжкості вчиненого злочину.
   У студентів залишилося багато приємних вражень, а в окремих – виникло бажання повернутися, працевлаштувавшись до органів прокуратури.   
   Адміністрація РІ КУП НАН України дякує за проведену зустріч та сподівається на подальшу співпрацю.